Kamenné umývadlá a kúpeľňové sady: vlastnosti kameňa, starostlivosť, údržba

Všetky výrobky ktoré ponúkame sú vyrobené z prírodného kameňa. Oproti výrobkom keramickým majú kamenné umývadlá  a kamenné kúpeľňové sady špecifické vlastnosti a teda aj údržba týchto výrobkov si vyžaduje svoju starostlivosť, ktorá sa ale nijako nevymyká bežným návykom, ktoré máme z udržiavania interiéru  našich bytov vysávaním kobercov, utieraním prachu a ďalšími úkonmi.

Kamenné umývadlá – údržba

Je potrebné si uvedomiť, že povrch kamenného umývadla je zvonku drsný, akoby neopracovaný a vnútorná časť je do hladka vyleštená. Takto vyleštený je aj povrch jednotlivých komponentov kamenných kúpeľňových sád. Takúto úpravu poznáte z vysoko leštených veľkoformátových dlažieb. Na takomto povrchu aj napriek tomu vznikajú mikropóry, ktoré sa pri zanedbaní údržby zvyknú zanášať. Je preto nutné pred začatím používania týchto kamenných výrobkov ich správne ošetriť.

Kamenné umývadlá – vlastnosti

Kupeľňová sada
Kupeľňová sada

V zimných mesiacoch treba myslieť na teplotné rozdiely, hlavne pri kamenných umývadlách. Ak si objednáte kamenné umývadlo v zime, kuriér Vám ho dovezie, vyvarujte sa okamžitému nainštalovaniu a uvedeniu do prevádzky. Je dobré umývadlo nechať aspoň 48 hodín voľne položené, nech nadobudne izbovú teplotu a až potom pristúpiť k jeho inštalácii. Pretože ak bolo v sklade, alebo pri preprave vystavené mínusovým teplotám a pustíte naňho okamžite horúcu vodu, môže dôjsť k jeho puknutiu.

Taktiež nie je vhodné v takomto kamennom umývadle prať napríklad košeľu spôsobom, že ju tam necháte dve hodiny namočenú v pracom prášku. Tieto prostriedky sú dosť agresívne a môže dôjsť k narušeniu lesklého povrchu umývadla a zanechaniu nepekných škvŕn. Pri týchto prípadoch samozrejme nie je možné uplatniť reklamácie, nakoľko k poškodeniu došlo nevhodným používaním. Toľko zatiaľ pár rád a postrehov z praxe.

Otvory na odpad pri kamenných umývadlách sú vyrobené podľa noriem EÚ. Najčastejšie sa požíva kombinácia Klik – klak pilety a polsifónu. Dôležité je, aby sa použili odpadové systémy určené pre umývadlá bez prepadu.

Každý zákazník spolu s tovarom od nás dostane návod a odporučenie na prostriedok, ktorým dosiahnete odstránenie ľahkých nečistôt, zakonzervovanie a obnovu lesku Vášho kamenného umývadla a kúpeľňovej sady.

Kliknite na náš priateľský web Magmaled! LED obrazy, kvetináče, LED gulewww.magmaled.sk